Meditasyon

Genel anlamıyla derin düşünme demektir. Latin dilinde Meditatio kelimesinden türetilerek bugünkü kullanımına ulaşmıştır. Meditasyon, bilinç ve iç huzur ile birlikte bir farkındalık durumu yaratma çalışması olarak tanımlanabilir. Ayrıca toplumların sosyo-kültürel bağları, yaşama şekilleri, coğrafi şartlar, beslenme şekillerine göre bile meditasyon çeşitlilik gösterebilir. Birey iç mutluluğa doğal şekilde ulaşmalıdır ve bu yöntem ile beden ve ruh ikilisi bütünleşerek güçlenebilmektedir.

Prana Complex’in Meditasyon Teknikleri

Prana Complex’in Meditasyon teknikleri ikiye, yöntemsel olarak ta üçe ayrılır . Birincisi sakin, otur halde yani sadece zihinsel olarak yapılan meditasyon ikincisi konuşma, müzik ve fiziksel hareketlerle yapılan meditasyon.

Meditasyon Teknikleri sınıflandırmalara göre çeşitlik gösterir. Meditasyon tekniklerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

-Sessiz Yapılan Meditasyon
-Uyanık Kalma ve Anlama ile Yapılan Meditasyon
-Konsantrasyon Sağlanarak Yapılan Meditasyon
-Aktif Meditasyon

Ankara Meditasyon Merkezi

Son zamanların yükselen trendi meditasyon, Prana Complex kalitesiyle daha da ilgi görmeye başladı. Bir çok konuda yardımcı olduğu gibi sakinleşmek için meditasyon da yapılmaktadır. Özellikle yeni başlayanlar için meditasyon bir amaç olmaktan ziyade hedefe uzanan bir yol olmaktadır. Bu yüzden düzenli meditasyon yapmak stresi azaltarak ruh ve beden ikilisini bütünleştirmeyi sağlar.
Giderek artan talebi karşılamak maksadıyla Prana Complex artık Ankara meditasyon merkezi olarak tanınıyor. Alanında uzman kadromuz ile meditasyon ayrıcalığına ulaşmak için irtibata geçebilirsiniz.

Meditasyon Nasıl Yapılır?

Kişinin kendini daha iyi tanıyıp sınırlarını daha iyi görebilmesi için çoğu zaman dışarıdan bir göze ihtiyaç duymaktadır. Hayallerinize kavuşmak için attığınız adımlar da sizleri cesaretlendirip bir yolda ilerlemenizi sağlar. Aynı zamanda yolunuza bir ışık tutan sağlıklı yaşam, iş ve özel hayat, insan ilişkilerinizi geliştirmek, gelecek ve hayal planlaması yapmaktadır. Özellikle özgüven ve yaratıcılık arttırmada sizlere destek olacak bir koçunuzun olması her zaman bir avantaj sağlamaktadır.
Günümüzde Yaşam koçları kurumlara da yol göstermektedir. Çünkü kurumlarda yaşayan birer organizasyonlardır. Gelişim, iletişim, iş performansı gibi konularda ilerleme kat etmek için de kurumlar yaşam koçu tercih etmektedir. Burada organizasyonların yönetim ve liderlik bakımından gelişmesi ön plandadır.
Profesyonel yaşam koçluğu normal hayat akışınızda sizi hayallerinize ulaştırmaya odaklı çalışmaya yardımcı olur. Seviyenizi ve gelişiminizi gözlemleyerek ne kadar sürede hedefe ulaşacağınızı planlayarak adeta bir navigasyon gibi rotayı en kısa yoldan hesaplar ve size bildirerek yön verir.
Online yaşam koçu hizmeti pandemi döneminde oldukça artış göstermiştir. Dilerseniz online olarak da bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Koçluk için alınan eğitimde önemlidir. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) ile akredite olmuş eğitim sertifikası olan koçların uluslararası standartlarda hizmet sağlayabilir.

Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?