Sigara Bırakma Ankara

Sigara Bırakma Ankara İçin Artık Çok Kolay

Prana Complex ile sigara bırakma Ankara tiryakileri için çok pratik bir olay haline dönüşüyor. Son teknoloji biorezonans frekansları ile nikotin bağımlılığı tedavisinde çığır açıyoruz. Nikotin sakızı, nikotin aşısı, sigara bırakma ilacı ve nikotin bandı gibi geçici çözümlerden sizleri kurtarıyoruz. Hemen arayın sigaradan kurtulmanıza destek olalım. Üstelik tek seansta…

Tek Seansta Sigara Bırakma

Son yılların en çok tercih edilen sigara bırakma yöntemi olan biorezonans ile tek seansta sigara bırakma Ankara için hızlı ve kolay bir yöntemdir. Şimdiye kadar bir çok yöntem denendi sigara bırakma iğnesi, nikontin bandı ,nikotin aşısı fiyatı çok daha pahalı yöntemler dahil olmak üzere en kalıcı ve hızlı yöntem olarak artık tescillendi diyebiliriz.
Prana Complex tek seansta sigara bırakma hizmetini Ankara Çayyolu’nda biorezonans teknolojisi ile veriyor. Sigarayı bırakmak istiyorsunuz fakat cesaret edemiyor musunuz? Bu teknoloji ile sigara içme isteğiniz yok olacak. Üstelik hiç bir kimyasal veya ilaç takviyesi olmadan.

Biorezonans ile sigara bırakmak en kolay yöntemdir. Sigarayı azaltarak, nikotin bandı ile veya nikotin sakızları ile bırakmaya çalışmak vucüdunuzun nikotin doyum noktasını aşağıya çekmez. Bu nedenle ilgili maddeyi kullanmayı bıraktığınızda yeniden sigara içme isteğiniz doğar.

Biorezonans yöntemi ile sigarayı bırakırken vücudunuza her hangi bir şekilde nikotin verilmez. Nikotin ihtiyacı olan hücrelere ilgili frekanslar verilerek sigara içme isteğiniz azaltılır.
Sağlık bakanlığı sigara bırakma iğnesi dahil tüm yöntemleri askıya almayı düşünüyor. Biorezonans ile tek seansta sigara bırakma yorumları giderek olumlu olarak artış gösterdiği için biorezonansın önemi de giderek artmaktadır.
Biorezonans Ankara fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En Etkili Sigara Bırakma Yöntemi

Prana Complex’in kullandığı en etkili sigara bırakma yöntemi ile tanışın. Kullanmış olduğumuz quitt biorezonans cihazları ile karşı frekans terapisi yaparak vücudunuzdan aldığımız frekans örneğini tekrar vücudunuza göndererek sizleri nikotin bağımlılığından kurtarıyoruz.
2022 yılınında yüzde yüz sigarayı bırakma yöntemi olarak kayıtlara geçen biorezonans, bilinen en iyi sigara bırakma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.
Her yıl denenen karanfille sigara bırakma, karbonat ile sigara bırakma gibi yöntemlerin artık etkisi konuşulmuyor bile. Çünkü Biorezonans şikayet almayan ve çok tercih edilen bir terapidir.
Prana Complex sizleri kimyasal olan sigara bırakma ilacı gibi bir çok şeyden korumak için doğal terapi biorezonansı öneriyor.
Biorezonans ile sigara bırakmanın sağlığınıza hiç bir olumsuz etkisi yoktur. Nikotin bandı, nikotin sakızı ve nikotin aşısında vücudunuza nikotin takviye edilir. Bu nedenle ilgili ilacı veya ürünü bıraktığınızda sigara içme isteğinizle yeniden baş başa kalırsınız. Çünkü bu süreçte vücudunuz nikotin almaya devam etmiştir. Sadece nikotini alış şekliniz değişmiş olur.

Biorezonans cihazı ile nikotin bağımlılığınıza son verirken vücudunuza sadece frekans verilir. İnsan vücuduna hiç bir zararı olmayan bu frekanslar sigara içme isteğinizi yok eder. Terapi sırasında ve sonrasında vücudunuza nikotin takviyesi de yapılmadığı için vücudunuzun nikotin doyum seviyesi çok daha aşağıya düşer.
Her yıl yüz binlerce insanı sigara yüzünden kaybediyoruz. Sizi de kaybetmeyelim. Siz sigarayı kaybedin.

Sigara Bırakma Hakkında Merak Edilenler

Milyonlarca insanın doğrudan, bir o kadar insanın da dolaylı olarak ölmesine neden olan sigaranın birçok zararı kanıtlanmıştır. Özellikle içerdiği nikotin ve kanserojen madde sayısı 5000’e yaklaşan sigara, bünyemiz ve sağlığımız için oldukça zararlı olan ciddi hastalıklara sebep olmaktadır. Bu zehirli maddeleri doğrudan solumak ciğerlerde kalıcı etki bırakmakta ve diyabet, kanser gibi rahatsızlıkların temelini atmaktadır.
Sigara içen insanların ortalama olarak ömrü 15 yıl kısalmakta iken sigara içmeyen ama dumana maruz kalan, pasif içici dediğimiz insanların ömrü ise 7-11 yıl arasında kısalmaktadır. Ayrıca sigara içen insanların 5’te 1’i hayatlarını erken kaybetmektedir.
Prana Complex sayesinde;
-Tek seansta sigara bırakma
-Amaç, nikotin bağımlılığından kurtulmaktır.
-Vücuda ilave nikotin verilmez.
-Başarı oranı oldukça yüksektir.
-Prana Complex Biorezonans terapilerinin tespit edilen bir yan etkisi bulunmamaktadır.
-Prana Complex Biorezonas terapisiyle sinir, stres, yorgunluk yaşamadan sigarayı bırakmak mümkündür.
-Terapi sırasında herhangi bir ağrı, sızı yaşanmamaktadır.
-Vücuttaki toksinlerin zararlı frekansları temizlenir
-Sigarayı azaltmadan bir kerede bırakmış olursunuz
-Sağlığınız ve cüzdanınız artık daha fazla zarar görmeyecek.

Prana Complex ile sigarayı bırakmak artık büyük bir sorun olmaktan çıktı. Toplumumuzun en önemli problemlerinden birisi de tütün bağımlılığıdır. Bu bağımlılıktan kurtulabilmek ve hayatınıza yeni bir başlangıç yapmak için sizlere sunduğumuz bu mucize sigara bırakma yöntemi ile büyük bir dertten kurtulmuş ve sağlığınıza geri dönmüş olacaksınız.
Prana Complex’ten sigarayı bırakma desteği almak için hemen bize ulaşın.

Biorezonans terapileri 180’den fazla ülkede uygulanan, milyonlarca insanda denenmiş ve başarılı sonuçlar alınmış bir yöntemdir. Tamamen doğal yollarla elde edilen biorezonans zararları olmayan ve hiçbir kimyasal madde içermeyen terapi olma özelliğini taşımaktadır. Dünya genelinde 400’den fazla hastalığa çare olmuş ve yan etkisi gözlenmeyen biorezonansın bir zararı olmadığı gibi sigaradan alkol ve uyuşturucu bağımlılığına, kilo verme terapilerinden iştah dengeleme ve kronik ağrı tedavilerine, bağışıklığı güçlendirme ve direnci arttırma gibi birçok yararı net olarak gözlemlenmiştir. Biorezonans sigara bıraktırma yöntemlerinin başını çeker.

Temiz bir hava ve temiz bir akciğer için sigara bırakma günümüzün hiç değişmeyen gündemlerindendir. Sigara bırakma yolları arasında sigara bırakma ilacı kullananlar dahi bulunuyor. Prana Complex ise hiçbir kimyasal içermeyen tamamen doğal sigara bırakma yöntemini sizlere sunar. Biorezonans ile sigara bırakmak ise en çok tercih edilen yöntemdir. Bu nedenle Prana Complex nikotin bağımlılığı tedavisinde biorezonansı kullanır.

Vücuda karşı frekans gönderme yöntemi ile nikotin bağımlılığına kesin ve kalıcı çözüm sunan biorezonans, bünyedeki nikotin frekanslarını düzenleyerek sigaraya ihtiyaç duymama mantığı ile çalışmaktadır.

Prana Complex biorezonans ile sigara bağımlılığından kurtulan binlerce kişinin yorumlarını sizler için düzenli olarak web adresinde yayımlar. Yüksek başarı oranına sahip nikotin bağımlılığından kurtulma tedavi yöntemimiz ile başkentlileri bu dertten kurtarmaya devam ediyoruz. Tesisimizde göreceğiniz son teknoloji ve frekans odaklı cihazlar ile vücudunuza nikotin takviyesi yapılmadan sağlıklı tedavi yöntemleri uygulanıyor. Bu yöntemi diğerlerinden ayıran en önemli unsur tedavi sırasında vücudunuza nikotin takviyesi yapılmamasıdır.
Biorezonans dışında neredeyse tüm bırakma yöntemleri vücudunuza nikotin verir. Bu durum sigarayı bırakırken sigaraya olan bağımlılık oranının düşmemesine neden olur. Bu yöntemleri şöyle listeleyebiliriz;
• Nikotin Sakızı
• Nikotin Bandı
• İlaç ile Sigarayı Bırakmak
• Nikotin Aşısı

Prana Complex'in biorezonansta uyguladığı yöntem frekansla sigara bırakma yöntemidir. En çok tavsiye ettiğimiz frekansla sigara bırakma Ankara için çok önemli bir noktadadır. Özellikle biorezonans sigara bırakma yan etkileri olmadığı anlaşıldıktan sonra inanılmaz bir talep artışı gözlenmiştir.
Temelinde insan bedeninden alınan frekans örneğinin (kan, idrar, ter vs. gibi) biorezonans cihazı vasıtasıyla tekrar kişinin kendi vücuduna gönderilmesi işlemi yatmaktadır. Bu işlem tamamen doğal olarak gerçekleştiği için kimyasal içermez.
En önemlisi maliyet açısından bakıldığında biorezonans sigara bırakma fiyatı günümüz şartlarında oldukça makul olarak karşınıza çıkmaktadır. Neredeyse 1 aylık sigara masrafınıza tekabül eden fiyatlarımız ile memnuniyetinizi arttırıyoruz.
 
Prana Complex sigarayı bırakmak için artık çok güvenilir ve hızlı bir yöntem haline geldi. Bu mucize yöntem ile nikotin bağımlılığından kurtulabilirsiniz.
Temiz bir hava ve temiz bir akciğer için sigarayı bırakmak günümüzün hiç değişmeyen gündemlerindendir. Sigarayı bırakma yolları arasında sigara bırakma ilacı kullananlar dahi bulunuyor. Prana Complex ise hiçbir kimyasal içermeyen tamamen doğal sigara bırakma yöntemini sizlere sunar. Biorezonans ile sigarayı bırakmak en çok tercih edilen yöntemdir. Bu nedenle Prana Complex nikotin bağımlılığı tedavisinde biorezonansı kullanır.

Sigara kullanımında en çok yakınılan şey içme isteği yani bağımlılığı olmuştur. Bu sigara krizi dediğimiz istek, nikotinin bünyemizdeki frekansları harekete geçirmesi ile oluşmaktadır.

Mucize sigara bırakma yolu biorezonans ise doğrudan bu isteği hedef almaktadır. Nikotinin frekansı biorezonans cihazına yüklenerek karşı bir frekans yollama yöntemi ile vücuda titreşim gönderilmektedir. Bu titreşimler nikotin frekanslarını düzenleyerek sigara içme isteğinizi yok etmektedir. Kesin ve kalıcı çözüm arayanların adresi her zaman Prana Complex’tir. Bireyler bırakma sürecinde zorlanmazlar. Kişilerin sigaradan uzak durabilmesi için gerekirse seans tekrarlanabilir. Sigara bırakma istekleri yerine gelen her misafirimiz seanslarımız sonrasında vücutta çok büyük iyileşmeler hissederler.
Mail adresinizi bize ileterek düzenli makalelerimize abone olabilirsiniz.

Sigara içenlerin sürekli sigara içme isteği duymasının birçok farklı nedeni vardır. En yaygın açıklamalardan bazıları şunlardır:

Tütünün hoş tadı.
Sigaranın verdiği his ve koku.
Sigaradaki bağımlılık yapan madde olan nikotin, kullanıcıya anında yüksek bir keyif verirken aynı zamanda sigarayı içtikten sonra daha enerjik olmasını sağlar.
Nikotin bağımlılığı
Sürekli sigara içme isteğinin en yaygın bilinen nedeni nikotin bağımlılığıdır. Nikotin, sigara, puro, çiğneme tütünü ve enfiye gibi tütün ürünlerinde bulunan bağımlılık yapan bir ilaçtır. Kalp atış hızını, kan basıncını ve oksijen tüketimini artırabilen adrenalin ve diğer hormonların salınımını tetikleyerek vücutta uyarıcı görevi görür.

Sigara içmenin rahatlatıcı etkileri olabileceği mantıksız görünebilir; bununla birlikte, bunun nedeni nikotinin beyin aktivitesini de yavaşlatmasıdır. Aynı zamanda uyarılmayı teşvik ederken ruh halini de bastırır. Bu, bağımlı kişilerin sağlıklarına zararlı olduğunu veya buna neden olabileceğini bilseler bile alışkanlıklarını bırakmalarını zorlaştırır. Erken ölüm (düşündüğünüzden daha sık olur). Ve pek çok sigara tiryakisi, sigarayı çok fazla sevdikleri için bırakmak istediklerini ancak bunun üstesinden gelemeyeceklerini söylese de -ki bu, nikotin düzeyinizi yükseltirseniz olabilir- bu görüşün gerçekten doğru olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Sigara bağımlısı olduğunuzda; Sinirlilik ve uykusuzluk gibi yoksunluk belirtileri yaşamamak için her gün zehirli dumanları ciğerlerinize çekmenin eğlenceli bir tarafı yok! Aslında araştırmalar gösteriyor ki, herhangi bir danışmanlık almadan yama veya sakız gibi farklı yöntemleri denemenin, bu seçeneklerle birlikte terapi seanslarının dahil edilmesinden daha iyi sonuçlar verdiğini gösteriyor!

Sakinleştirici Bir Etki

Nikotin hakkında anlaşılması gereken ilk şey, onun bir uyarıcı olduğudur. Nikotin, tıpkı kafeinin yaptığı gibi sizi daha uyanık ve uyanık hissettirir. Ancak sizi gergin veya gergin yapabilen kafeinin aksine, nikotinin beden ve zihin üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır.

Nikotin hakkında anlaşılması gereken ikinci şey, bunun sadece bir uyarıcı olmadığı, aynı zamanda anksiyolitik (anksiyete önleyici) dediğimiz bir etkiye sahip olduğudur.

Bu, sigara içerken vücudunuzun Valium® veya Xanax®* gibi benzodiazepinler gibi anksiyete ilaçları aldığınız zamankine benzer bir dinginlik ve rahatlama hissine sahip olacağı anlamına gelir.

Alışkanlık Döngüleri

Alışkanlık döngüleri, tekrar tekrar tekrarlanan bir dizi eylemdir ve kırılmaları gerçekten zordur. Bir alışkanlık döngüsü üç bölümden oluşur: işaret, rutin ve ödül. İşaret, sizi belirli bir eylemi yapmaya tetikleyen şeydir; arabanızın anahtarını görmek veya sigara dumanı koklamak kadar basit bir şey olabilir. Bu olduğunda, otomatik olarak otomatik yanıt modunuza girersiniz ve rutininizde sırada ne varsa onu yaparsınız (ki bu genellikle sigara içmektir). Sonra bunu yaptığınız için rahatlama veya tatmin gibi bir tür duyumla ödüllendirilirsiniz.

Sigara içmeyle ilgili sorun, bunun sadece bir alışkanlık döngüsü olmamasıdır; Bu, hepsinin aynı anda birlikte çalıştığı bir sistemdir. Yani, gün boyunca sizi sigara içmeye tetikleyebilecek yüzlerce hatta binlerce ipucu vardır! Ve her birinin kendisine bağlı bir ödülü olduğundan, zamanla hepsi o kadar güçlü hale gelene kadar toplanır ki, profesyonel yardım olmadan onları kırmak neredeyse imkansız hale gelir.

Nikotin Çekilmesi

Nikotin yoksunluk belirtileri, sürekli sigara içme isteğinin en yaygın nedenidir ve sigarayı bıraktıktan sonra aylarca sürebilir. Semptomlar sinirlilik, depresyon, anksiyete, uykusuzluk ve istek içerir. Nikotin replasman tedavisi (NRT) veya vareniklin gibi ilaçlar kullanılarak yoksunluk semptomları azaltılabilir.

Sigarayı bıraktığınızda ne oluyor gibi değişik sorular yöneltilmektedir. Bu bir gerçek. Sigarayı bırakmak zor. Ancak sigarayı bırakmanın sağlığa birçok faydası sayesinde buna değer. Bu yazıda, sigarayı bırakmanın ani ve uzun vadeli etkilerinden bahsedeceğiz. Sigarayı bıraktığınızda vücudunuzda ve beyninizde neler olduğunu ve bu değişikliklerin neden meydana geldiğini ele alacağız. Ayrıca başarılı bir şekilde bırakmak ve bu şekilde kalmak için bazı ipuçlarını paylaşacağız!

Daha iyi hissedersiniz.
Neredeyse anında daha iyi hissedeceksiniz. Daha fazla enerjiye, daha az strese ve daha iyi bir uykuya sahip olacaksınız. Daha fazla egzersiz yapabilecek ve genellikle hayattan daha çok zevk alabileceksiniz.
İştah seviyeniz düzelir.
Kilo alma ihtimalin var.
Sigarayı bıraktığınızda, vücut bir zamanlar sigaradaki nikotin oluşturmak için kullandığı ekstra enerjiyi depolar. Depolanan enerjideki bu büyük artıştan sonra metabolizmanızın tekrar eski haline dönmesi biraz zaman alacaktır. Bu geçiş döneminde biraz kilo verebilirsiniz, ancak çoğu insan metabolizma ve iştah düzeyindeki bu değişiklikler nedeniyle sigarayı bırakırken kilo alır. Bu, sigarayı bırakan birçok kişinin sigarayı bıraktıktan sonraki ilk yıl içinde kilo almasının nedenlerinden biridir ve bu, fazla yedikleri veya ne yediklerine dikkat etmedikleri anlamına gelmez! Bununla birlikte, bu süre zarfında 10 kilodan fazla kilo almaktan kaçınabilir ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarına (tam gıdalar gibi) bağlı kalırsanız, sigarayı bıraktıktan sonraki ilk birkaç ayda aldığınız fazla kiloları uzak tutabilirsiniz

Bir kişi sigarayı bıraktıktan sonra vücut birçok değişiklik geçirir. 3 ay sonra bazı faydaları şaşırtıcıdır ve zamanla artar.
• Akciğer fonksiyonunuz artar.
Sigarayı bıraktıktan üç ay sonra akciğer fonksiyonlarınız düzelir. Daha derin ve daha kolay nefes alabileceksiniz, bu da hayatınızı çok daha kolaylaştırıyor.
Bu neden? Sigarayı bıraktığınızda, kanınızda bulunan karbon monoksit oksijen ile değiştirilir. Akciğerleriniz, duman soluma nedeniyle zamanla biriktirdikleri mukus ve kalıntıları temizlemeye başlar. Bu gelişmiş nefes alma yeteneği hem fiziksel hem de zihinsel olarak daha iyi hissetmenizi sağlar!

• Kalp krizi riskiniz düşmeye başlar.
Kalp krizi Türkiye’de bir numaralı ölüm nedenidir ve sigara içmek büyük bir risk faktörüdür. İyi haber şu ki, sigarayı bıraktıktan sonra, özellikle de bıraktıktan sonraki ilk yılda kalp krizi geçirme riskiniz önemli ölçüde düşüyor. Sadece üç ay sonra kalp krizi geçirme olasılığınız düşmeye başlar ve sigarayı bıraktıktan bir yıl sonra, sigara içmeye devam eden birine kıyasla kalp krizi geçirme riskiniz yaklaşık yarısı kadardır.
• Kanınızda daha fazla oksijen alırsınız.
Kanınızda daha fazla oksijen var. Sigara içtiğinizde sigaradaki karbon monoksit, kırmızı kan hücreleri tarafından emilmesini önleyerek vücudunuzdaki kullanılabilir oksijen miktarını azaltır. Aslında, sigara içmek, mevcut oksijenin yalnızca yüzde 15’inin ciğerlerinize ulaşmasını sağlar ve geri kalanı yanma (yanma) için boşa harcanır. Sigarayı bırakıp tütünü temiz havayla değiştirdiğinizde, bu süreç tersine döner: Akciğerleriniz doğal olarak çevrenizdeki havadan daha fazla oksijeni emmeye başlar. Ne yazık ki, sigara içmeye gençken başladıysanız veya bugün hala bırakma sürecindeyseniz, akciğerlerinizin değerli oksijeni emme yeteneğinde geri dönüşü olmayan bazı hasarlar olabilir. Bu nedenle, nefes almanın ne kadar kolay göründüğüne dair bir şey hissediyorsanız, emin olun. Artık birkaç ay veya yıl (veya on yıllar) için bıraktınız, hemen bir doktora görünün!
• Tat ve koku alma duyunuzu geliştirirsiniz.
Birçok sigara tiryakisi, uzun süre sigara içtikten sonra tat ve koku alma duyularının bozulduğunun farkındadır, ancak bunun gerçekten gelişebileceğini biliyor muydunuz? Sigarayı bıraktıktan sonra burundaki kokuyu almanıza yardımcı olan sinir uçları tekrar büyümeye başlar ve yiyeceklerdeki tatları tekrar almayı kolaylaştıracaktır. Ayrıca, sigaradaki tüm kimyasalların ağızlarına ve ciğerlerine emilmesi nedeniyle düzenli olarak sigara içen kişilerin ağız kokusu sorunları yaşaması da yaygındır. Bu sizi rahatsız eden bir şeyse, bu faydalar tam da ihtiyacınız olan şey olabilir!
• Öksürükler Azalır
Sigara içiyorsanız ve bırakmaya karar verdiyseniz, bunu yapmak için birçok iyi neden var. En bariz olanlardan biri, sigaranın ciğerlerinize ve vücudunuzdaki diğer organlara zarar vermesidir. Sigara içmek ayrıca kanser ve diğer sağlık sorunları geliştirme riskinizi artırır. Ancak sigarayı bıraktıktan sonra ciğerlerinizin iyileşmesi ne kadar sürer? Bu soru ne kadardan beri sigara içtiğinize bağlı olarak değişen bir soru olduğundan kesin bir cevap verilemez. Fakat ciğerler kendi kendini temizleme özelliğine sahiptirler.

Sigarayı bırakmanın cildin renginin açılmasına neden olup olmadığına dair karışık kanıtlar vardır. Bazı insanlar sigara içmenin cildin renginin açılmasına neden olabileceğini düşünür, ancak diğerleri emin değildir. Bunun doğru olup olmadığı belli değil. Bazı araştırmalar sigara içmenin ten renginizi olumsuz yönde etkileyebileceğini düşündürmektedir.

Sigara içmenin ten renginizi etkileyebileceğini gösteren birkaç çalışma vardır. Indian Journal of Dermatology’de yapılan bir araştırma, sigara içmenin cildinizin daha hızlı yaşlanmasına neden olabileceğini, bu da cildinizin daha kuru ve daha kırışacağı anlamına geldiğini buldu. Utah Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yürütülen bir başka araştırma, sigara içenlerin yüzlerinde sigara içmeyenlere kıyasla daha az güneş kaynaklı hasar (çil veya kırışıklık gibi) olma eğiliminde olduğunu buldu. Ancak bunun nedeni, sigara içenlerin, çalışmadıklarında sigara içmeyenlere göre daha az dışarıda kalma eğiliminde olmaları olabilir. Bu nedenle, çok fazla güneş ışığına maruz kalmazlar!
Buna ek olarak, Indian Journal of Dermatology’de yayınlanan bir araştırma, sigara içmenin melanositlerdeki (pigment üretiminden sorumlu hücreler) DNA üzerinde zararlı etkileri tetikleyebileceğini ve bu da hiperpigmentasyon veya hipopigmentasyon (daha koyu veya daha açık lekeler) geliştirmenize yol açabileceğini bildirdi. Ancak araştırmacılar şunu belirtiyorlar: “Tütün kullanımına bağlı pigmentasyonda herhangi bir değişiklik olup olmadığına dair henüz kesin bir kanıt yok.” Bir çalışma, sigarayı bırakmanın cildiniz üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini düşündürmektedir.
Sigara cildinizin erken yaşlanmasına neden olur. Bu, sigara içen bir kişinin cildinin, sigara içmediği takdirde olabildiğince genç görünmeyebileceği anlamına gelir. Sigara içmek de kırışıklıklara neden olabilir ve ayrıca pigmentasyonun normalden daha hızlı oluşmasına neden olabilir.
Sigara içmek sizi kuru cilde sahip olma olasılığını artırır, çünkü nikotin vücuttaki kan damarlarını daraltır, bu da düzenli olarak güneş kremi veya nemlendirici kullanmayan sigara içenlerde kırışıklıkların ilk oluştuğu yüz ve boyun bölgesi dahil olmak üzere vücudunuzdaki kan akışını ve oksijen dağılımını azaltır. (Yani tüm sigara içenlerin yaklaşık %20’si).
Araştırmalar, sigaranın alın, burun ve çene gibi yağlı bölgelerde sebum üretimini artırarak siyah noktaların yanı sıra ergenlik sonrası oluşan ve ölü deri hücrelerinin düzgün bir şekilde alınmaması nedeniyle tıkanmış gözeneklerin neden olduğu beyaz noktaların enfeksiyon kapmasına neden olarak akne riskini artırdığını göstermektedir. Sigarayı bırakana kadar zamanla daha fazla sivilce oluşumuna neden olmak, vücudumuzun genel sağlığı ve görünümü üzerindeki bu etkileri sakinleştirmeye yardımcı olur.”
Sigara zamanla erken yaşlanmaya neden olur.
Sigara cildin erken yaşlanmasına neden olur. Sigara içmek kırışıklıkların, ince çizgilerin ve kuru, donuk cildin ana nedenidir. Ayrıca cildinizi güneşe karşı daha hassas hale getirir, bu da yaşlılık lekelerine ve hatta cilt kanserine yol açabilir. Bu nedenle, soğuk hindiyi (veya başka bir yöntemle) bırakırsanız, teninizde hemen bir iyileşme fark edeceksiniz.

Sigara içmek ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek tehlikeli bir alışkanlıktır. Sigara içenlerin sigara içmeyenlere göre akciğer kanseri, kalp hastalığı ve diğer birçok hastalığa yakalanma olasılığı daha yüksektir. Sağlık risklerinin yanı sıra, sigarayı çevreleyen birçok yaşam tarzı sorusu da vardır. Özellikle bir soru, “Sigara içenler sinirlenir mi?” Sigara içmek, insanların rahatlaması ve stresi azaltması için yaygın bir yoldur, bu nedenle sigara içmenin öfkeyi azaltmaya yardımcı olup olmayacağı anlaşılabilir.

Kızgın Sigara İçenler

Bir sigara tiryakisi olarak, muhtemelen aydınlanmadan kaynaklanan nikotin yoğunluğuna aşinasınızdır. Rahatlamak ve derin nefes almak iyi hissettirir, ancak bazı sigara içenler için öfkeye de yol açabilir. Bunun nedeni, nikotinin ruh halinizi ve beyin kimyanızı saldırganlıkla sonuçlanan şekillerde etkilediğinin gösterilmesidir.

Örneğin, sigara içmek, mutluluk duygularından sorumlu kimyasal olan serotonin seviyenizi değiştirerek ve size bir enerji dalgası veren adrenalin salınımını tetikleyerek daha sakin hissetmenizi sağlayabilir.

Sigara içenler, öfke yönetimi sorunlarıyla uğraşırken sigarayı stres veya hayal kırıklığı için bir çıkış yolu olarak da kullanabilirler. Sigara içmek onlara rahatlama fırsatı verir ve dikkatlerini onları en başta çıldırtan şeyden başka bir şeye odaklamalarına yardımcı olur (genellikle insanların sigara içmesinin nedeni budur).

Sigara içmek, sigara içenlere ekstra bir doz güven vererek, sigaralarını tüttürürken özgüvenlerini artırabilir! İnsanların sinirlenmesinin birçok nedeni vardır, ancak yaptıklarında sigaraya yönelmelerinin daha da fazla nedeni vardır: kaygı veya üzüntü gibi olumsuz duygular yaşadığımızda kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar; bize sorunlarımızın dışında dikkatimizi odaklayabileceğimiz başka bir şey verir; can sıkıntısının veya uyku eksikliğinin neden olduğu gerginliği gidermeye yardımcı olur – her ikisi de sigara içenlerde sinirlilik/anksiyete atakları gibi depresyon semptomlarından muzdarip olan sinirliliğin yaygın nedenleridir.
sigara bırakma sinir yapar mı?

Sigara ve Öfke

`-Sigara öfkenizi yatıştırmaz
-Sigara içmek rahatlamanıza yardımcı olmaz.

Sigara kolay geliştirilebilen bir alışkanlıktır. Aslında, sigara içmek o kadar çok alışkanlık haline gelebilir ki, bırakılması giderek daha zor hale gelir. Sigara içenler ilk başladıklarında, her sinirlendiklerinde veya hüsrana uğradıklarında sigara içmeleri gerektiğini hissedebilirler çünkü bu rahatlamalarına yardımcı olur. Bununla birlikte, araştırmalar, sigara içmenin aslında öfkeyi azaltmak yerine, öfke olasılığını artırdığını göstermiştir.

Sigara içmek rahatlamanıza yardımcı olabilir, ancak öfkenizi yatıştırmaz.

Sigara içmenin birçok olumsuz etkisi olsa da en az bilinenlerinden biri öfkeye neden olabilmesidir. Araştırmalar, sigara içenlerin içmeyenlere göre daha sinirli ve daha kötü ruh hallerine sahip olduklarını gösteriyor. Ayrıca sigarayı bıraktıklarında sigara içmeyenler kadar mutlu değiller çünkü nikotin yoksunluğu depresyona, kaygıya ve strese neden oluyor. Tüm bu faktörler insanları başkalarına saldırmaya yönlendiriyor.

Sigara içmek sinir ve öfkeyi yatıştırıyormuş gibi gözükse de aslında işler vücutta o şekilde dönmemektedir. Tam tersine stresi arttırarak daha olumsuz etkileyebilmektedir.
Sigara az veya hiç yasaklanan bir uygulama birlikte, her yerde rastgele bir daim sigaraların içilmesinin engellenmesidir. Yapmanız gereken şey sizinle takılan insanlar ile birlikte sigarayı bırakmanızdır. Sigara içenler daha az enerji harcarlar, daha az mutlu ve güvenirler. Ciddi bir hareketlilik değil, ama sizi hayatlarınızdan memnun kalırsınız.

Vücudunuzdaki kötü kokuların azaldığını fark edeceksiniz.
Sigara içen insanların vücutlarında farklı bir koku vardır. Bu koku sigara içmekten kaynaklanır, ancak sigarayı bırakmakla giderilebilir.
Cildinizde geliştirmek gibi riskler.
Katran: Sigara dumanı 4.000’den fazla kimyasal içerir ve katran en zararlılardan biridir. Tar, akciğer kanserine neden olan bir kanserojendir.
Nikotin: Sigaralar, bağımlılık yapan ve ilaca fiziksel bağımlılığa yol açabilen nikotin içerir.
Karbon monoksit: Karbon monoksitin solunması, vücudunuzun organlarına ve dokularına oksijen tedarikini azaltırken, aynı zamanda laktik asit (egzersiz sırasında oluşan bir kimyasal), karbondioksit ve üre (atık bir ürün) gibi atık ürünleri uzaklaştırmalarını da engeller. Uzun süre yeterli miktarda karbon monoksit solumak ciddi hastalıklara veya ölüme neden olabilir.
Kötüden başlamaktan vazgeçmenizi sağlar.
Sizi daha genç tutar.
Farkında olmayabilirsiniz, ancak sigara içmeyen insanlarda yaşlanma süreci yavaşlar. Araştırmalar, sigara içenlerin içmeyenlerden daha uzun yaşamayı bekleyebileceğini, ancak bu uzun yaşam süresi boyunca kendilerini daha genç veya enerjik hissetmediklerini gösteriyor. Aslında yaşlanmanın fiziksel belirtileri sigarayla 25 yıl kadar hızlandırılıyor!
Yaşınızdan daha genç görünmek ve hissetmek istiyorsanız, sigarayı bırakmak kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Arkadaşlarınızdan daha genç görünmenize yardımcı olacak çünkü bazıları sigara içmekten erken yaşlanma ile hayatlarını buruşuyor olacak!
Kalbiniz sağlam kalır.
Sigarayı bırakmanız, kalp için zamanlardan fayda sağlayacaktır.
Kalbinizi korumak ve canlı bir yaşam sürmeye yardımcı olacak şekilde uygulanmadan içmenin önlenmesini önermek.
Sizi daha enerjik tutar.
Sigara İstenildiğinde Zararları Akla Getirilmeli
Dişetlerinizden muayene olmak riskleri.

Sigara diş eti hastalığına neden olur.

Diş eti hastalığı diş kaybına neden olur.

Diş kaybı, diş çürümesine ve ağız kokusuna neden olur ve bu da sosyal izolasyon ve depresyona yol açar. Ve depresyon intihara yol açabilir.

Öyleyse sigarayı bırak!

-Beyinde ağrıyı azaltır.
-Sigara içenler gene olarak çok yaşlanır ve vücutları kırışır. Öğretilen şeylerden bir tanesi de budur. Ayrıca sigara içmeden sizi de daha çok stresli tutar, kalbinizi hızlandırmaktan da uzak olarak sizi hedefi seçer.
-Daha mutlu olacaksın. Sigarayı bıraktığınızda ruh haliniz düzelecek ve kendinizi daha rahat ve pozitif hissedeceksiniz. Arkadaşlarınız ve aileniz de farkı görecek.
-İş, seyahat veya ev işleri gibi günlük görevlerle başa çıkmak için daha fazla enerjiniz olacak ve daha iyi bir zihin çerçevesi içinde olacaksınız. Hatta evden daha sık çıkmak isteyebilirsiniz!
-Sigara, çakmak (veya kibrit), kül tablası ve benzeri sigara içme gereçlerinden tasarruf edebilirsiniz.
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?