Pilates

Prana Complex’in Pilates Hizmeti

Prana Complex pilates programı uygulamaları ile pilates zayıflatır mı? sorularınıza cevap olarak 2 ayda 10 kiloya kadar etki ettiğini göstermiş bulunmaktadır. Uzman kadromuz sayesinde hem Reformer aletli pilates hem klasik pilates hareketleri ile bu başarıyı göstermek mümkün olmaktadır.
Pilates salonlarımızda hizmet kalitesi ve başarı grafiğiyle öne çıkan pilates ve yoga özel ve grup dersleri sunuyoruz. Prana Complex pilates ve yoga özel derslerine özel ders paketleri ile, grup derslerine grup ders paketleriyle katılabilmektesiniz. Özellikle Yoga ve Pilates Özel dersleri ile hedeflerinize hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm üyelerimizle özel olarak birebir ilgilenip, arzu ettikleri hedeflerine ulaşmaları için gayret sarf etmekteyiz. Tüm özel dersleri özel odalarda paylaşımsız işliyoruz. Pilates ve yoga özel derslerinde kişisel egzersiz programları ile üyelerimize benzersiz bir ders deneyimi sunabiliyoruz.
Pilatese yeni başlayan, hızlı kaliteli ve net bir sonuç almak isteyen, duruş bozukluğu olan üyelerimize aletli pilates özel dersleri ile pilatese başlamalarını tavsiye ediyoruz. Kurumumuzda pilates birçok üyemizi sağlığına, hedeflerine ulaştırdık ulaştırmaya da devam edeceğiz.

Pilates Hareketleri

Pilates yaparken hareketleri doğru yapmak en önemli unsurlardan biridir. Örneğin nefes teknikleri şu şekilde uygulanır.

• Yerde rahat bir pozisyonda oturulur.
• Bileklerin sırtını dizlerinizin üstüne koyulur.
• Gözlerinizi kapatılır
• Tamamen nefes verilir.
• Burundan yavaşça, derin bir şekilde nefes alınır.
• Kapalı ağızla yavaşça nefes verilir.
• On iki tur tekrarlanır.

Giderek artan pilates taleplerini Prana Complex sırtlamaya başladı ve ilgi bir hayli yoğun. Peki “Pilates ne işe yarar?”

Joseph Pilates tarafından ortaya konan akım, ruh ve beden ikilisinin birlikteliğini sağlamak ve arttırmak olarak hayata geçirilmiştir. Kas gruplarını güçlendirirken zihinde de bir rahatlama hissi oluşturulmaktadır. Yeni başlayanlar için pilates programı öncelikle biraz daha hafif tempoda seyrederken ilerledikçe programlar daha ağırlaşarak bedendeki yağlanmaya engel olurken kas oranını arttırmaktadır.

Ne Sıklıkta Pilates Yapmalıyım?

Spor yapmak serotonin hormonu salgıladığı için devamlı ve düzenli spor yaptığınızda kendinizi daha iyi hissedersiniz. Tavsiye edilen pilates süresi haftada en az iki en fazla üç gün yapılabilir. Grup derslerinde çoğunlukla haftada üç gün tercih edilir.

Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?